bonik

Bonem można zapłacić za każdą imprezę turystyczna w kraju ( m.in. kolonie, obóz, wycieczka lub zielona szkoła) Przysługuje on osobom które mają prawo do świadczenia wychowawczego 500+ i wynosi jednorazowo 500 zł. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Oczywiście można go zrealizować na lato 2022 ale należy dokonać rezerwacji i płatności do 31.03.2022.

Jak zapłacić bonem turystycznym?

  1. Trzeba przede wszystkim telefonicznie zgłosić i zarejestrować dziecko na wybraną imprezę turystyczną, a następnie poinformować organizatora o chęci zapłaty bonem.
  2. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się na profilu PUE ZUS i wygeneruj Twój indywidualny kod obsługi, który podasz nam gdy będziesz płacił za usługę turystyczną.
  3. Żeby zrealizować transakcję skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, wówczas niezbędny będzie kod aktywujący który otrzymacie Państwo sms-em na numer telefonu podany na PUE ZUS.

dokładna instrukcja: https://www.youtube.com/watch?v=iKIED_ojDTc

Istnieje możliwość wykorzystania tylko części przysługującej kwoty np. 300 zł, lecz nie można wykorzystać 2 bonów na jedno dziecko. Jeżeli impreza się nie odbędzie ze względów epidemiologicznych (brak zgody Kuratorium Oświaty) dokonamy zwrotu całej kwoty wykorzystanego bonu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej: https://bonturystyczny.polska.travel/dla-osob-uprawnionych